Rok 2012

Posledný deň roku 2012 v deň pamiatky svätej Melánie Rímskej sme v našej farnosti zo srdca ďakovali nášmu Pánovi za prežitý rok. Vo svätej liturgii sme ďakovali Bohu za tých, ktorí sa narodili a boli pokrstený, za tých, ktorí prijali sviatosť manželstva i za tých, ktorí nás predišli do večnosti. V modlitbách na kolenách sme chválili Boha za prejavené milosti, pomoc a ochranu vo všetkých našich potrebách, milosrdenstvo a lásku Božiu aj napriek všetkým naším hriechom a pádom. Modlili sme sa za naše rodiny a ich požehnanie do ďalšieho roka, aby sme spoločne vytrvali na ceste k spáse a jeden druhého vzájomne povzbudzovali. Našu nebeskú Matku sme oslavovali za jej materinskú pomoc, ochranu a modlitby k Synovi, aby naše srdcia napĺňala Božou bázňou, úctou a láskou, aby sme sa chránili každého hriechu a robili iba to, čo sa páči Bohu. Prosili sme za Svätého Otca, za našich otcov biskupov a kňazov o pomoc Svätého Ducha. prosili sme aj za jednotu všetkých kresťanov a osobitne za našu farnosť. O 23:45 sme sa modlili Pobožnosť  k najsvätejšej Eucharistii a do nového roka sme vstúpili s požehnaním Eucharistického Krista.

V roku 2012 boli v našej farnosti dva krsty, jeden sobáš a tri pohreby.

Pokrstení:        Dominik Komenský

Sabina Levkaničová

Sobášení:        Miroslav Prihoda a Danka Pančurová

Zomreli:          Mária Oleárová

Eva Sušková

Zuzana Gramatová

© 2014 Všetky práva vyhradené.

Tvorba webových stránok zdarmaWebnode